do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
06 grudnia 2018
kategoria:
Aktualności
Wspólne kolędowanie

Historia kolędowania sięga czasów średniowiecza, kiedy to pieśni bożonarodzeniowe przywędrowały do Polski z Zachodu. W polskim dorobku zapisało się ponad 500 kolęd i pastorałek, a jedną z najstarszych jest „Zdrów bądź, Królu Anielski” datowana na 1424 rok.


Wspólnie kolędowanie niesie za sobą radość, poczucie bliskości i jedności – szczególnie ważne w Świętach Bożego Narodzenia. Ta piękna tradycja, kultywowana przez dziesiątki pokoleń naszych przodków, wprowadza magiczny nastrój, zbliża dotychczas obcych sobie ludzi oraz wywołuje wspomnienia dawnych lat, osób, których już z nami nie ma. Kolędy wraz z wieczerzą wigilijną i choinką wciąż są nieodzownym symbolem Bożego Narodzenia. Tradycją bez której trudno wyobrazić sobie te najbardziej rodzinne ze wszystkich świąt.


W Muzeum Saturn 14 grudnia o godz. 17.00 wspólnie, pod kierunkiem Anny Piech (śpiew) i Tobiasza Nykamowicza (fortepian), zaśpiewamy 21 najpiękniejszych pieśni bożonarodzeniowych, celebrując ten wyjątkowy, rodzinny czas.


Serdecznie zapraszamy!

Źródło: Muzeum Saturn w Czeladzi

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H