adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
14 sierpnia 2019
kategoria:
Aktualności
Wystawa plenerowa

Wystawa plenerowa "Zagłębie Powstań Śląskich. Zagłębie Dąbrowskie wobec I Powstania Śląskiego", której organizatorem jest Instytut Zagłębia Dąbrowskiego i Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu powstała na okoliczność 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego - karty wspólnej historii Górnego Śląska i Zagłębia, która jest aktem patriotyzmu i poświęcenia w walce o niepodległość i odrodzenie Rzeczpospolitej.

Prezentowana wystawa ma na celu upowszechnienie wiedzy dotyczącej wydarzeń i finału Powstań związanych z włączeniem w 1922 roku Górnego Śląska do Rzeczpospolitej; jest także świadectwem silnych relacji śląsko-zagłębiowskich.

Ekspozycja ukazująca zaangażowanie Zagłębia Dąbrowskiego w działania powstańcze powstała przy współpracy z Muzeum Saturn, zagłębiowskimi instytucjami kultury, Archiwum Państwowym w Katowicach oraz Regionalnym Instytutem Kultury w Katowicach.


Wystawa prezentowana jest na płycie Rynku w Czeladzi od 14 sierpnia do 25 września.

Źródło: Muzeum Saturn w Czeladzi

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry